Odpoveď:
Lebo je krutá, tak ako príroda. Tá je tiež krutá pre živé bytosti. V podstate je to stelesnená smrť a hmotný svet je miesto utrpenia, sklamania s smrti. Preto sa treba odtialto dostať preč.
Noha na Šivovi, k tomu je príbeh, treba si vygoogliť.