logo

Dávnejšie si tu spomínal, že napr. taký Šiva sa uctieva kvôli materiálnemu prospechu ale ja nemám pocit, že by to fungovalo. Stačí sa pozrieť v Indii na tých čo ho uctievajú, veď žijú ako žebráci. Tiež poznám takého týpka čo ho uctieva už roky a robí rôzne obrady a ani tak nezarába nadpriemerne veľa

Odpoveď:

Lebo ho uctievajú zle, kedze v Kali yuge je povacsine veda uctievania polobohov (karma-khanda) zabudnutá a ani nemaju kvalifikáciu. Preto to bud nefunguje, alebo ziskavaju presne opacny vysledok, kedze robia pri uctievani priestupky. Preto je ovela bezpečnejšie spievať mantry (aj ked len profesionalne a za peniaze). Potom sa môže taky ind narodit v dalsom zivote napr ako Rytmus a uzivat si docasne vysledky. K tým indom ale este, ti co sa narodili napicu, znamená, ze si to vytvorili uz v minulých zivotoch a tie nemuseli byt v Indii. Narodit sa v Indii, aj ked v zlej situácii znamená, ze mas celkom dobru sancu sa v dalsich zivotoch narodit lepsie.

Zdieľajte otázku s vašimi priateľmi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

3. mája 2025 Škandály a pretvárka sekty Haré Krišna (ISKCON)

Právne vyhlásenie autora k obsahu článku nájdete na konci článku - link   Čo sa v článku...

ČÍTAŤ VIAC
29. augusta 2012 Bezvýchodisková situácia

Mudrci hovoria, že bezvýchodisková situácia ukazuje na Ugra (veľmi negatívnu) karmu človeka. To znamená, že...

ČÍTAŤ VIAC
20. júna 2012 Mužský a ženský princíp (Ideálny vzťah – 1. časť)

Princípy fungovania univerzálneho zákona vo vzťahoch medzi mužom a ženou... Veda, ktorou sa bude zaoberať tento...

ČÍTAŤ VIAC

Pin It on Pinterest

Vedy.sk
Prehľad ochrany osobných údajov

Táto webová stránka používa cookies, aby sme vám mohli poskytnúť čo najlepší používateľský zážitok. Informácie o súboroch cookie sa ukladajú vo vašom prehliadači a vykonávajú funkcie, ako je rozpoznanie vás, keď sa vrátite na našu webovú stránku, a pomáhajú nášmu tímu pochopiť, ktoré časti webovej stránky sú pre vás najzaujímavejšie a najužitočnejšie.