Odpoveď:
V pohode, pýtaj sa. Lepšie je byť pár sekúnd za „hlúpeho“, ako byť hlúpy celý život, všakže 🙂
Sekta je nejaké zoskupenie, ktoré sa odklonilo od pôvodného učenia. Nič viac, nič menej.
Hare Krišna je ľudové pomenovanie pre Vaišnavov, v podstate pôvodné najstaršie jadro hinduizmu, ktoré je samé o sebe najstarším náboženstvom. Čiže, stručne povedané, „Haré Krišna“, tu bolo ešte v časoch, keď nestáli ešte ani pyramídy…Ako by to potom mohla byť sekta? V skutočnosti je sekta všetko, čo sa od pôvodného učenia odklonilo, a teda samotný hinduizmus, z neho sumeri ako sekta, od nich egypťania, od nich sa odklonili judaisti, od nich sekta kresťania, ktorých vtedy hádzali levom, a odtiaľ ešte aj islam, atď. atď. a tisíce odnoží kresťanstva, rôznych iných ideoogii…Čiže, pokiaľ sa chceme držať striktne termínu sekta, tak je paradox, ale je to fakt, že všetko okrem Haré Krišna je sekta… Sranda, že? 🙂