fbpx
logo

"1 nerovna sa 2" //na subatomarnej urovni a v kvantovej fyzike áno. Veď Átman, self alebo individualita je kvalitatívne a kvantitativne rovnaká s každým Átmanom. A celok je len množina.

Odpoveď:

Nie. Jedna castica moze byt v dvoch stavoch, ale to su stavy. Ok. Ale aj keby… Nikdy nebude ale v troch stavoch. Nemas tri spiny. Ani v piatich. Kvanta ako take su spocitatelne a teda kvantitativne odlisne. Na tom funguju kvantove pocitace. Resp. budu fungovat… Cize kvalita ano, kvanita nie. Celok je mnozina.. Presne. Bez casti nemas mnozinu. Inak by bol celok mnozinou sameho seba a je potom zbytocne mat nejaku mnozinu. A nie, nie je to ani hologram.

Položiť ďalšiu otázku

Zdieľajte otázku s vašimi priateľmi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

29. augusta 2012 Štyri druhy ľudí

My nie sme toto dočasné hmotné telo, sme večné duchovné duše. Podmienená duša, teda duša v hmotnom svete, je...

ČÍTAŤ VIAC
3. mája 2024 Povinnosti ženy

Pokračujeme v sérii článkov o vzťahoch medzi mužmi a ženami. Pre tých, ktorí nečítali náš prvý veľmi...

ČÍTAŤ VIAC
24. februára 2022 Vojny a ich karmická príčina

Pozrime sa spolu na aktuálnu situáciu na Ukrajine, aká je jej skutočná príčina, ale aj riešenie. Možno...

ČÍTAŤ VIAC

Pin It on Pinterest

Vedy.sk
Prehľad ochrany osobných údajov

Táto webová stránka používa cookies, aby sme vám mohli poskytnúť čo najlepší používateľský zážitok. Informácie o súboroch cookie sa ukladajú vo vašom prehliadači a vykonávajú funkcie, ako je rozpoznanie vás, keď sa vrátite na našu webovú stránku, a pomáhajú nášmu tímu pochopiť, ktoré časti webovej stránky sú pre vás najzaujímavejšie a najužitočnejšie.