logo
image

„Ó, najlepší z Bharatovcov, vypočuj si teraz odo Mňa o trojakom šťastí, v ktorom podmienená duša nachádza svoje potešenie a ktoré niekedy ukončuje všetky jej strasti.


O šťastí, ktoré je spočiatku ako jed a na konci ako nektár a ktoré motivuje k sebarealizácii, sa hovorí, že náleží do kvality dobra.


Šťastie, ktoré vzniká zo spojenia zmyslov a ich predmetov, ktoré je spočiatku ako nektár a na konci ako jed — také šťastie sa pripisuje kvalite vášne.


A o šťastí, ktoré je slepé voči sebarealizácii, ktoré je od začiatku do konca klamom a pochádza zo spánku, lenivosti a ilúzie, sa hovorí, že náleží do kvality nevedomosti.“


https://vedy.online/sk/bg/18/36/ & https://vedy.online/sk/bg/18/37/ & https://vedy.online/sk/bg/18/38/ & https://vedy.online/sk/bg/18/39/

Zdieľajte citát s vašimi priateľmi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

29. augusta 2012 Štyri druhy ľudí

My nie sme toto dočasné hmotné telo, sme večné duchovné duše. Podmienená duša, teda duša v hmotnom svete, je...

ČÍTAŤ VIAC
13. mája 2013 Vegetariánstvo a deti

Právne vyhlásenie autora k obsahu článku nájdete na konci článku - link   Vegetariánstvo a...

ČÍTAŤ VIAC
30. augusta 2012 Reinkarnácia z pohľadu kresťanskej dogmy

Právne vyhlásenie autora k obsahu článku nájdete na konci článku - link   Otcovia rannej cirkvi...

ČÍTAŤ VIAC

Pin It on Pinterest

Vedy.sk
Prehľad ochrany osobných údajov

Táto webová stránka používa cookies, aby sme vám mohli poskytnúť čo najlepší používateľský zážitok. Informácie o súboroch cookie sa ukladajú vo vašom prehliadači a vykonávajú funkcie, ako je rozpoznanie vás, keď sa vrátite na našu webovú stránku, a pomáhajú nášmu tímu pochopiť, ktoré časti webovej stránky sú pre vás najzaujímavejšie a najužitočnejšie.